Slávni v zajatí omamných látok

Ľudia sa stávajú závislými od drog z rôznych dôvodov. A je úplne jedno, či ide o „obyčajných“ smrteľníkov, alebo známe osobnosti zo sveta šoubiznisu. Drogy a závislosť od nich sa totiž nevyhýbajú ani celebritám.

Slávni v zajatí omamných látok
  • Sú neustále na očiach verejnosti.
  • Niektoré mediálne známe osobnosti sa nedokážu vyrovnať s novonadobudnutým bohatstvom a slávou.
  • Iné celebrity sa vrhnú na drogy z opačného dôvodu – ich kariéra je na ústupe.
  • Opiáty bývajú únikom aj pri zdravotných ťažkostiach, napr. po bolestivej operácii – odtiaľ je už len krok k závislosti od liekov a pod.

Kto to zvládol 

Celebrity mávajú problémy s rôznymi formami závislostí, či už sú to drogy, cigarety, alkohol, alebo lieky. Niektorí z nich však dokázali s týmto problémom „zatočiť“ a teraz žijú plnohodnotný život. Komu sa to napríklad podarilo? 

  • Martin Sheen. Slávny herec, otec rovnako úspešného syna Charlieho Sheena, je vyliečený alkoholik, ktorý však neustále dochádza medzi Anonymných alkoholikov. V roku 2008 povedal, že svoje „vyliečenie“ prisudzuje viere v boha. K Anonymným alkoholikom sa pripojil, aby podporil svojho syna Charlieho, ktorý tiež bojuje s alkoholom a drogami. Na rozdiel od otca sa totiž syn o triezvosť neustále len usiluje. 
  • Jaime Lee Curtis. Americká herečka priznala v roku 2009, že bojovala s ťažkou závislosťou od morfínu. Po rutinnom kozmetickom zákroku začala užívať lieky na tíšenie bolesti a bohužiaľ im podľahla. Okrem toho začala aj veľa piť. Od roku 1999 sa však alkoholu nedotkla a závislosti od liekov sa zbavila. Ako sama hovorí, vyliečenie považuje za najväčší úspech vo svojom živote. No vyžadovalo si to tvrdú prácu. 
  • Kelly Osbourne. Keď mala sedemnásť rokov, brala každý deň až 50 tabletiek liekov na bolesť. Okrem toho bola závislá od alkoholu a drog, absolvovala dokonca niekoľkokrát odvykacie liečenie a dvakrát bola na terapii psychiatrických porúch. Keď sa potom dozvedela, že jej matke bola diagnostikovaná rakovina, začala so závislosťou bojovať. Až v roku 2009 sa stala „čistou“ a odvtedy len kvitne. Vraj to považuje za druhú šancu v živote.
  • Robin Williams. Vynikajúci herec vraj pil už ako mladý, ale potom prestal. Znova začal po dvadsiatich rokoch v roku 2006, no rozhodol sa s problémom zabojovať v odvykacej liečebni. Podarilo sa a odvtedy je opäť triezvy.

(aši)

Zdroj: www.gulfcoastdrugrehab.com
Páči sa Vám tento článok?
Počet hlasov: 2
Zdieľanie a tlač

Čítajte tiež